Na Betclic esport jest dostępny w ofercie dyscyplin, więc jeżeli zastanawiałeś się, czy możesz obstawiać u tego buka sporty elektroniczne – masz już odpowiedź na swoje pytanie. Czytaj dalej, żeby poznać esportową ofertę Betclic, bonusy i naszą ocenę.

Betclic

67/100
  • Legalny bukmacher PL
  • Sprawdzone i zweryfikowane 5 października, 2022
  • Szeroki wachlarz zakładów na esport
  • Mnóstwo zakładów esport live

Betclic kod promocyjny z bonusem

Możesz wykorzystać w Betclic kod promocyjny na bonus. Odbierz pakiet na start i korzystaj z wielu promocji, również tych na esport!

Zakłady na sporty elektroniczne w Betclic: esport na tapecie

Na Betclic esport stoi na dobrym poziomie, ale naszym zdaniem oferta tego bukmachera raczej nie wyróżnia się na tle konkurencji. Można tam oczywiście obstawiać zakłady i pośród różnych dyscyplin sportowych jest dostępna kategoria “esport”. Betclic nie udostępnił jednak użytkownikom specjalnej sekcji serwisu przeznaczonej do obstawiania sportów elektronicznych. Poszczególne gry nie mają też wydzielonych swoich osobnych dyscyplin, wszystkie rodzaje konkurencji są umiejscowione w zakładce “esport”. Liczba oferowanych zakładów będzie wystarczająca dla fanów najpopularniejszych gier, ale nie zawsze można obstawić mniej popularne wydarzenia. Liczbę rynków można określić jako przyzwoitą.

Jak dokładnie wygląda esport w Betclic?

betclic esport zakłady przedmeczowe

U bukmachera Betclic esport znajdziesz w menu po lewej stronie ekranu. Tam możesz wybrać tę kategorię, podobnie jak każdą inną dyscyplinę typu piłka nożna czy koszykówka. Kiedy już wejdziesz w sporty elektroniczne, zobaczysz dalszą subkategoryzację – wydarzenia są rozdzielone na zasadzie turniejów i poszczególnych rozgrywek. To oznacza, że nie ma możliwości wyboru na przykład tylko wydarzeń na CS:GO albo na jakąś inną grę. Od razu wyświetlają się zbiorczo wszystkie ligi i turnieje, na które można postawić, niezależnie od gry. Nie jest to naszym zdaniem najwygodniejsze rozwiązanie, szczególnie wtedy, kiedy odbywa się naprawdę dużo rozgrywek dla różnych gier.

U bukmachera najczęściej pojawiają się te najbardziej popularne pozycje, czyli CS:GO, League of Legends i Dota 2. Niekiedy można też jednak obstawić na inne gry, na przykład NBA 2K. Liczba oferowanych wydarzeń stoi na średnim poziomie. Jeżeli lubisz te najczęściej obstawiane gry, czyli LoL czy CS:GO, to prawdopodobnie będziesz zadowolony z oferty “Esport”. Betclic nie udostępnia jednak tylu wydarzeń co konkurenci, którzy bardziej angażują się w temat sportów elektronicznych. Na przykład w trakcie powstawania tej recenzji na Betclic można było obstawić przedmeczowo cztery gry, podczas gdy na STS do wyboru było ich dziesięć – przyznasz chyba, że różnica jest spora.

Oczywiście zdarza się także jednak, że to Betclic wychodzi na prowadzenie w jakiejś kategorii. Bywa tak między innymi w temacie rynków dostępnych do obstawiania w obrębie danego wydarzenia. Dla meczu MAD Lions – Virtus Pro w CS:GO Flashpoint Betclic miał na przykład do wyboru dziesięć rynków, podczas gdy konkurent wystawił ich sześć. Jeżeli dostępnych rynków jest dużo, to Ty jako użytkownik chcący obstawiać esport masz możliwość postawienia bardziej skomplikowanego strategicznie kuponu niż po prostu takiego na zwycięzcę całego meczu.

Betclic esport a zakłady na żywo

betclic esport zakłady na żywo

Zakłady na żywo również są dostępne, chociaż nie znajdziesz tam osobnej sekcji “esport”. Betclic postanowił umieścić sporty elektroniczne w sekcji “Inne”, co dość dobrze podsumowuje podejście tego bukmachera do tematu. Esport znajduje się w jego ofercie… ale z pewnością nie jest jej główną częścią – to tylko taki dodatek. Liczba dostępnych do obstawiania wydarzeń i rynków jest dosyć podobna do konkurencji. Na Betclic nie ma jednak póki co możliwości oglądania transmisji na żywo z wydarzeń esportowych. Podczas obstawiania nie można także śledzić przebiegu gry na trackerze.

Dodatkową niewygodą jest fakt, że nawet gdy włączysz esportowe wydarzenie live, to na pasku po lewej stronie będą się wyświetlać dostępne obecnie wydarzenia piłkarskie, tenisowe… i jeszcze kilka innych kategorii nie związanych z esportem. Żeby móc obserwować kątem oka pozostałe mecze w sportach elektronicznych, trzeba najpierw manualnie zwinąć dobre kilka menusów z innymi dyscyplinami i dogrzebać się do sekcji “Inne”.

Ogólnie zakłady na esport są u tego bukmachera całkiem niezłe. Liczba dostępnych wydarzeń i rynków będzie zadowalająca przynajmniej dla średniozaawansowanych fanów tematu. Naszym głównym powodem do narzekania jest fakt, że jeżeli będziesz chciał obstawiać na Betclic zakłady bukmacherskie na esport, to spędzisz zdecydowanie za dużo czasu na szukaniu interesujących Cię wydarzeń. Zarówno w kategorii przedmeczowej, jak i na żywo można by naszym zdaniem nieco lepiej zaprojektować doświadczenie użytkownika.

Bonusy od Betclic: esport i inne

Na Betclic oferta bonusowa jest całkiem szeroka, chociaż bukmacher nie posiada póki co specjalnych promocji przeznaczonych konkretnie dla fanów esportu. Nie ma jednak nad czym płakać, bo nawet, jeżeli będziesz obstawiać konkretnie na sporty elektroniczne, to i tak będziesz mógł na równych zasadach skorzystać z wielu dostępnych w serwisie bonusów.

Bonus na start

betclic bonus esport

Zarejestruj się z naszym kodem promocyjnym MAXBETPL. Jako nowy gracz, możesz odebrać na początek swojej przygody z bukmacherem cashback o wartości 200 zł. Na czym polega taki bonus? Jest to ubezpieczenie na oferowane przez Betclic zakłady bukmacherskie, a dokładniej – na pierwszy postawiony przez Ciebie kupon.

Jeżeli wygrasz, wszystko odbędzie się tradycyjnie, jeśli natomiast przegrasz, bukmacher zwróci Ci stawkę kuponu aż do 200 zł w postaci darmowego zakładu. Freebet wykorzystasz na kuponie z kursem całkowitym min. 2.14. Wygrana z kuponu zagranego za darmowy zakład jest wolna od obrotu.

Na Betclic esport jest dopuszczalny do obstawiania w ramach promocji powitalnej. Jeżeli chcesz zapoznać się z pełną wersją regulaminu – znajdziesz go na stronie bukmachera.

Bonusy na esport

Ten bukmacher nie ma niestety specjalnych bonusów na esport. Betclic ma jednak kilka bardziej ogólnych promocji, które mogą Cię zainteresować. Pierwsza z nich to Super Kursy – na stronie buka codziennie pojawiają się podkręcone oferty na najważniejsze wydarzenia. Zawsze warto sprawdzić, czy na tę promocję nie załapie się akurat coś związanego z esportem.

Druga akcja to Multi+. W ramach tej promocji możesz odebrać bonusy od wygranych z zakładów AKO. Im więcej wydarzeń umieścisz na swoim kuponie, tym większy będzie Twój bonus, jeżeli wygrasz. Już pięć selekcji wystarczy, żeby otrzymać pierwszy poziom dodatku do wygranej, czyli +7%. Maksymalnie można natomiast dostać +50% za czternaście lub więcej wydarzeń.

Betclic chwali się także opcją cashout, która pozwala wypłacić część wygranej z kuponu jeszcze przed zakończeniem danego spotkania. Oczywiście taka możliwość jest dostępna tylko w przypadku, jeżeli mecz idzie akurat po Twojej myśli – na przykład wygrywa właśnie ta drużyna, na którą postawiłeś. Regularnie zaglądaj do sekcji “Promocje” na stronie Betclic, żeby zapoznać się z pełną ofertą promocyjną na dany dzień i z regulaminami poszczególnych akcji. Zawsze może się pojawić jakaś ciekawa promocja o limitowanym czasie trwania albo bukmacher może wprowadzić do stałej oferty nowy bonus.

Czy postawisz zakład na esport w aplikacji?

Oczywiście, że można obstawiać na Betclic esport także w aplikacji. Mobilna oferta tego buka jest dostępna na dwa najpopularniejsze systemy operacyjne, czyli Android oraz iOS. Aplikację na pierwszy z nich można pobrać z serwisu bukmachera, natomiast na ten drugi – z Apple App Store. W apce można obstawiać zarówno przedmeczowo, jak i na żywo. Wśród dostępnych funkcji jest również dzielenie się ze znajomymi swoimi kuponami, a także korzystanie z cashoutu i mnożników kursu.

Jak oceniamy esport w Betclic?

Czy warto obstawiać tu esport? Betclic ma pod względem sportów elektronicznych ofertę na przyzwoitym poziomie, ale zdecydowanie nie byłby to nasz pierwszy wybór. Kilku innych legalnych bukmacherów w Polsce podeszło do esportu dużo poważniej i dzięki temu jest w stanie zapewnić użytkownikom doświadczenie na lepszym poziomie.

Niezła oferta wydarzeń i rynków

W tym podstawowym kryterium oceny bukmacher wygląda dosyć dobrze. Na portalu jest całkiem sporo wydarzeń z kategorii “esport”. Betclic regularnie oferuje zakłady przedmeczowe i na żywo na najważniejsze wydarzenie toczone w najbardziej popularnych grach. Czasami pojawiają się u tego buka także nieco mniejsze turnieje czy ligi.

Brak transmisji live na esport

Niestety u bukmachera nie ma możliwości oglądania live streamów z wydarzeń esportowych, nie da się także śledzić meczów na trackerze. W związku z tym, jeżeli chciałbyś obstawiać na Betclic na żywo, to transmisję musisz zorganizować sobie we własnym zakresie.

Brak osobnej sekcji esport Betclic

Bukmacher nie zorganizował również póki co dla fanów esportu osobnej sekcji, gdzie mogliby obstawiać wyłącznie na sporty elektroniczne. Szukając interesującego Cię wydarzenia, będziesz musiał więc przeszukiwać pełną ofertę Betclic łącznie z dyscyplinami takimi jak piłka nożna czy tenis.

Betclic
67/100
  • Szeroki wachlarz zakładów na esport
  • Mnóstwo zakładów esport live
  • Przydatny bonus powitalny
Betclic kod promocyjny z bonusem
Możesz wykorzystać w Betclic kod promocyjny na bonus. Odbierz pakiet na start i korzystaj z wielu promocji, również tych na esport!