Czy u bukmachera Fortuna esport jest dostępny do obstawiania? A i owszem – sporty elektroniczne znajdują się w ofercie popularnego słowackiego buka. Czytaj dalej i sprawdź, na jakie gry będziesz mógł stawiać zakłady.

Fortuna

72/100
  • Legalny bukmacher PL
  • Sprawdzone i zweryfikowane 6 grudnia, 2022
  • Mnóstwo rynków zakładów na esport
  • Strefa Typera

Fortuna kod promocyjny z bonusem

U bukmachera kod promocyjny przysparza wielu radości, ale największa jest chyba taka, że cały bonus na start możesz przeznaczyć na esport – a zakłady robią wrażenie!

Zakłady w serwisie Fortuna: esport

Szeroka oferta zakładów – właśnie z tego jest znana Fortuna. Esport również ma tam oczywiście swoją reprezentację. Różnorodność dostępnych zakładów na sporty elektroniczne nie jest może największa na rynku, ale bukmacher i tak sprawdza się bardzo dobrze. Bez problemu obstawisz tam na najważniejsze wydarzenia i turnieje z najpopularniejszych gier. Oprócz tego niekiedy pojawiają się także nieco mniej dominujące na rynku pozycje.
Niestety w wielu przypadkach zakłady mają dostępny tylko jeden rynek – na zwycięzcę meczu. Pod tym względem mogłoby być lepiej, w końcu istnieje wiele różnych sposobów, aby obstawiać esport. Fortuna udostępnia szerszą gamę rynków raczej tylko na naprawdę ważne spotkania.

Zakłady na esport – Fortuna daje w czym wybierać

zakłady na esport fortuna

Jak już wspomnieliśmy, u tego bukmachera jest dosyć spory wybór zakładów. Żadnego wyjątku w tej kwestii nie stanowi esport. Fortuna umożliwia oczywiście obstawianie na najpopularniejsze gry takie jak CS: GO, LOL oraz Dota 2. Trzy wymienione przed chwilą pozycję mają nawet u bukmachera swoje własne, odrębne kategorie w menu wyboru dyscyplin.
Pozostałe sporty elektroniczne znajdują się w osobnej, zbiorczej zakładce. Dostępność gier jest tam zmienna – zależy między innymi od tego, dla jakich pozycji odbywają się akurat ważne rozgrywki. Możesz się tam spodziewać między innymi takich dyscyplin jak Valorant First Strike, King of Glory oraz Rocket League – chociaż oczywiście nie tylko! Na Fortunie są również dostępne sporty wirtualne, ale nie daj się zmylić – to zupełnie inna kategoria rozrywki niż esport. Ten artykuł dotyczy profesjonalnych rozgrywek w gry wideo, natomiast wirtual to symulowane mecze w klasyczne sporty.

Esportowe rynki na Fortunie

Jeśli chodzi o rynki, to dla większości wydarzeń będziesz mógł obstawić raczej tylko na zwycięstwo. Trochę szkoda, że tak to wygląda – sporo użytkowników woli mieć jednak szersze pole manewru i nie ograniczać się tylko do klasycznych zakładów 1X2 czy 12.
Oczywiście zdarza się, że bukmacher zaoferuje więcej rynków na esport. Fortuna robi tak na przykład dla najważniejszych meczów w CS: GO. Wtedy można obstawić na dokładny wynik albo liczbę map. Zdarzają się także – chociaż zdecydowanie za rzadko – handicapy.
Ten poziom różnorodności rynków powinien być jednak absolutną podstawą, a nie szczytem możliwości buka o takiej renomie jak Fortuna. Esport u tego bukmachera spełni wymagania graczy o dość podstawowych potrzebach, ale bardziej zaawansowani użytkownicy mogą odczuć pewne braki w ofercie. Mamy jednak nadzieję, że zakres oferowanych rynków będzie poszerzał się z każdym miesiącem.

Fortuna esport live – zakłady na żywo

U bukmachera Fortuna esport jest dostępny również w formule live. Mamy na myśli oczywiście stare dobre obstawianie na żywo, czyli w trakcie trwania danego meczu. Spotkań do wyboru jest całkiem sporo, na przykład w trakcie powstawania tej recenzji w kalendarzu wydarzeń live w ciągu najbliższych 48 godzin miało być dostępnych 15 meczów z kilku różnych dyscyplin: Dota 2, LOL, CS: GO oraz Rainbow Six.
Zakłady na żywo są polecane dla raczej doświadczonych graczy, ponieważ kursy zmieniają się bardzo dynamicznie. Są one wyliczane na bieżąco w oparciu o wydarzenia toczące się w grze. Jeżeli planujesz obstawiać live i chcesz robić to skutecznie, to dobrze byłoby, abyś oglądał mecz na żywo – w przeciwnym wypadku będziesz przecież grać na ślepo!

Na szczęście u bukmachera Fortuna esport jest dostępny w formie transmisji live. To oznacza, że dla niektórych meczów na żywo jest możliwe wygodne oglądanie spotkania równolegle z obstawianiem. Pamiętaj tylko, że transmisje na żywo są dostępne wyłącznie dla zalogowanych użytkowników. Jeżeli chciałbyś więc wykorzystać usługi tego bukmachera do oglądania meczów, to będziesz musiał najpierw założyć konto w serwisie.

Fortuna oferta live na esport

fortuna esport zakłady na żywo

Jeżeli jakieś spotkanie pojawi się w ofercie live, to zazwyczaj możesz się spodziewać po nim przynajmniej podstawowego zakresu dostępnych rynków. Oczywiście zawsze można obstawić na zwycięzcę meczu, ale oprócz tego – zależnie od zasad danej gry – zazwyczaj postawić możesz również na zwycięzcę mapy i dokładny wynik całego meczu. Zdarzają się także rynki unikalne dla określonej gry, na przykład na pierwszą krew albo to, która drużyna jako pierwsza dokona danej liczby zabójstw. Niekiedy można także obstawiać z handicapem, czyli fikcyjnie odjąć kilka rund albo map tej potencjalnie lepszej drużynie i oszacować, czy mimo takiego utrudnienia da ona radę wygrać spotkanie.

Bonusy na esport w Fortunie

Czy u bukmachera Fortuna esport ma swoje dedykowane bonusy? Co możesz dostać na powitanie i jakiego rodzaju promocje najczęściej pojawiają się u tego buka? O tym wszystkim poniżej.

Oferta powitalna

Fortuna bonus powitalny

Dla osób, które zarejestrują się na Fortunie przy pomocy naszego linku jest dostępny specjalny bonus powitalny o podwyższonej wartości. Łącznie możesz dostać aż 630 zł na start. Zawiera się w tym 600 zł cashbacku za pierwszy depozyt, 20 zł w punktach FKP bez depozytu oraz dodatkowe 10 zł w punktach FKP za pierwszą wpłatę. Kliknij przycisk poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat oferty powitalnej Fortuny oraz warunków obrotu dla pozostałych bonusów od tego bukmachera!

Specjalne okazje esportowe

Happy hours, czyli obstawianie bez podatku w określonych godzinach, to najpopularniejszy rodzaj promocji u bukmachera Fortuna. Esport nie ma jednak niestety swojego stale dostępnego bonusu. Akcje promocyjne związane ze sportami elektronicznymi pojawiają się jednak z okazji ważnych turniejów. Możesz się więc spodziewać, że raz na czas Fortuna zaoferuje z limitowanym czasem trwania na przykład podwyższone kursy na mecze.

Warto jednak, abyś zainteresował się promocjami Happy Hours, mimo że nie są one przeznaczone specjalnie dla fanów esportu. Te akcje dotyczą całej oferty prematch oraz live, co oznacza, że możesz obstawiać bez podatku także na esport! Możliwe, że już o tym wiesz, ale w naszym kraju fiskus automatycznie ściąga aż 12% podatku ze stawki każdego postawionego kuponu. Dzięki akcjom typu Happy Hours możesz zaoszczędzić tę kasę i zarabiać więcej, niż ma to miejsce w normalnych warunkach. Bukmacher dodaje wtedy 14% do Twojej wygranej, co wyrównuje rachunki i pozwala Ci obstawiać tak opłacalnie, jak gdyby podatek nie istniał. Koniecznie zainteresuj się więc Happy Hours na esport – Fortuna ma na ten temat informacje w zakładce “Promocje”.

Fortuna: oferta na esport

Jak wypada pod względem oferty Fortuna? Esport stoi u tego bukmachera na dosyć wysokim poziomie, chociaż wciąż jest miejsce na sporo poprawek. Doceniamy oczywiście fakt, że można obstawiać na wiele gier, zarówno tych popularnych, jak i mniej znanych. To także bardzo wygodne, że najważniejsze pozycje mają swoje osobne kategorie w menu dyscyplin – natomiast te rzadziej wybierane są zebrane razem. Takie rozwiązania pozwalają użytkownikom wygodnie poruszać się po serwisie.
Z drugiej strony przydałoby się jednak, aby urozmaicić ofertę na esport. Fortuna powinna umożliwiać graczom obstawianie na więcej ciekawych rynków, inni bukmacherzy udowodnili już, że jest to możliwe. Szkoda także, że u buka Fortuna oferta bonusowa nie zawiera żadnych stałych promocji na esport. Z pewnością łatwiej byłoby zachęcić użytkowników do obstawiania u właśnie tego buka, gdyby istniała możliwość regularnego podwyższania wygranych albo redukowania ryzyka przy pomocy bonusów.

Fortuna i esport – dobre połączenie?

U bukmachera Fortuna oferta na esport jest zdecydowanie warta tego, aby przynajmniej rzucić na nią okiem – a może także zacząć obstawiać! Z czym serwis już sobie poradził, a co powinien jeszcze dopracować? Na dobre zakończenie możesz przypomnieć sobie najważniejsze wnioski z tego artykułu.

Fortuna & esport: co jest dobre?

Najlepsze wrażenie w esportowej sekcji Fortuny zrobiły na nas:

  • oferta na najważniejsze gry wideo;
  • oferta na mniej popularne gry;
  • szeroka oferta zakładów na żywo;
  • możliwość oglądania transmisji na żywo z meczów esportowych.

Fortuna & esport: co trzeba poprawić?

Fortuna stałaby się naprawdę topowym bukmacherem pod względem esportu, gdyby poprawiła następujące kwestie:

  • mała różnorodność rynków na większość wydarzeń;
  • brak stałych promocji na esport.

Co sądzisz o ofercie tego bukmachera? Czy zdecydujesz się ją wypróbować? Jeżeli tak, to życzymy Ci jak najwięcej wygranych kuponów!