esportsbetting_logo

Ten bukmacher jest odbierany na polskim rynku trochę jak stateczny dżentelmen, który zna się na swoim fachu i nigdy nie zawodzi, ale nie wydaje się nadążać za najnowszymi trendami. Ale zaraz, czy takie wrażenie jest uzasadnione?

Fortuna bonus

Kod promocyjny Fortuna

U bukmachera Fortuna esport znajduje się w ofercie, więc jego wieloletnia działalność wcale nie oznacza, że żyje w zeszłej dekadzie! Sprawdź, jaka naprawdę jest na stronie Fortuna oferta. Czy opłaca się założyć tam konto, jeśli Twoim głównym celem są zakłady na esport?

Obstawiaj eSport w Fortunie!

Kod promocyjny Fortuna

FortunaKod promocyjny Fortuna
Kod promocyjny FortunaSprawdź kod!
Bonus FortunaZakład ubezpieczony do 125 zł + bonus 100% do 1000 zł + 20 zł w punktach FKP
Warunek obrotu4x depozyt na zakładach AKO, min. 3 zdarzenia,, kurs łączny min. 1.90

Bonus Fortuna do 1145 zł!

Jeżeli posiadasz kod promocyjny Fortuna, to Twój bonus powitalny będzie się składać z aż trzech części, których łączna wartość może wynieść nawet 1145 zł – to naprawdę spora kwota na tle innych bukmacherów. No to zaczynajmy! Pierwszy na stół wjeżdża jeszcze gorący zakład ubezpieczony, smakowita przystawka.

Zakład ubezpieczony do 125 zł

Fortuna kod promocyjny esport

O co w tym chodzi? W sumie nazwa wszystko tłumaczy. Podaj przy rejestracji kod promocyjny Fortuna, a Twój pierwszy zakład zostanie objęty ubezpieczeniem na maksymalną kwotę 125 zł. To znaczy dokładnie to, co sobie teraz myślisz. Jeśli Twój pierwszy zakład będzie wygrany, to super, a jak nie… to też super, bo kasa od razu wróci na Twoje konto. Mówi się, że bez ryzyka nie ma zabawy, ale u bukmachera Fortuna esport (lub cokolwiek innego) można obstawić za pierwszym razem bez ryzyka… a zabawa zostaje. Mamy bardzo dobrą opinię o tej ofercie w szczególności dlatego, że pozwala przetestować usługi buka, nie przejmując się ewentualną stratą postawionych pieniędzy.

Bonus 100% do 1000 zł

Apetyt już zaostrzony? No to czas na danie główne. Główny powitalny bonus Fortuna reklamuje jako 100% do 1000 zł, co brzmi naprawdę dumnie. Podstawowa zasada działania tej promocji jest dosyć prosta – masz szansę na zgarnięcie równowartości swojej pierwszej wpłaty, maksymalnie 1000 zł. Aby tego dokonać, trzeba nieco się napracować, bo kolejność wykonywania warunków obrotowych stoi tutaj na głowie w porównaniu do innych bukmacherów, ale o tym w następnej sekcji poświęconej wypłaceniu bonusu.

Punkty FKP o wartości 20 zł

No nie mów, że już się najadłeś. Jeszcze deser, którego z pewnością nie chcesz przegapić. Ten ostatni oferowany przez bukmachera Fortuna bonus powitalny to punkty FKP o wartości 20 zł. FKP to Fortuna Klub Plus. Zbieraną walutę wymienisz w specjalnym sklepie na różnego rodzaju smakołyki takie jak bonusy od wkładu albo zakłady ubezpieczone. Otrzymane za samą rejestrację punkty pozwolą Ci od razu wykupić freebet o wartości 20 zł, choć oczywiście możesz także dozbierać ich więcej i zdecydować się o nagrodę o większej wartości!

Pamiętaj, że w artykule opisujemy ofertę promocyjną skierowaną do osób, które w trakcie rejestracji wpiszą w odpowiednie pole kod promocyjny Fortuna. Lepiej o tym nie zapomnij, bo spora kasa może przelecieć Ci koło nosa. Aktualny kod znajdziesz w linku.

Warunki bonusów

Tutaj mowa oczywiście o zasadach, których należy się trzymać, żeby skorzystać z poszczególnych promocji.

Warunek obrotowy zakładu ubezpieczonego do 125 zł

Tutaj zasady są bardzo proste. Możesz postawić taki zakład, jaki tylko chcesz: bardzo ryzykowny lub niemal pewny, pojedyczny lub AKO, przedmeczowy lub na żywo. Ważne tylko, żeby był to Twój pierwszy kupon u bukmachera Fortuna i żebyś obstawił w ciągu dziesięciu dni od rejestracji. Jeżeli zakład okaże się przegrany, cała kasa wróci na Twoje konto. Aby móc ją wypłacić, musisz obrócić nią tylko jeden raz.

Warunek obrotowy bonusu 100% do 1000 zł

Na początek: co musisz zrobić, aby wypłacić u bukmachera Fortuna bonus 100% do 1000 zł? Działanie promocji jest nieco nietypowe w porównaniu do innych serwisów na polskim rynku, ale nie ma się czego bać. Po prostu warunek obrotu dotyczy depozytu, a nie bonusu. Musisz więc obrócić na określony sposób swoją wpłatą i dopiero później otrzymasz dodatkowe środki, które od razu będziesz mógł wypłacić. Jak widzisz jest tutaj po prostu obrócona kolejność pewnych czynności. U większości buków bonus dostałbyś od razu i to na nim musiałbyś dokonać zakładów, żeby w końcu go wypłacić.

Żeby otrzymać od bukmachera Fortuna bonus w wysokości swojej pierwszej wpłaty, musisz czterokrotnie obrócić depozytem, używając do tego zakładów AKO, na których są co najmniej trzy wydarzenia. Kurs łączny kuponu musi wynieść minimalnie 1.90. Na spełnienie warunku masz 30 dni. Jeśli zdołasz tego dokonać, bonus będzie Twój, a może on wynieść nawet 1000 zł!

Warunek obrotowy punktów FKP o wartości 20 zł

Tutaj tak naprawdę niczym nie musisz się przejmować. Po prostu zgarniesz pulę punktów do wykorzystania w klubowym sklepiku bukmachera. Obowiązuje Cię jedynie regulamin właśnie tej usługi. Punktów nie możesz więc od razu wymienić na gotówkę, musisz kupić coś za nie w serwisie. Oprócz tego – hulaj dusza, piekła nie ma!

Pamiętaj, że w recenzji opisujemy sytuację gracza, który wykorzysta w trakcie rejestracji kod promocyjny Fortuna. Lepiej o nim nie zapomnieć.

Sprawdź bonus Fortuna!

Inne bonusy

Oczywiście promocja na powitanie to nie jest u tego bukmachera jedyny bonus. Esport rzadko pojawia się wśród akcji promocyjnych jako osobna kategoria, ale często można na niego obstawiać, biorąc udział w promocjach ogólnych. Oprócz tego są także pojawiające się regularnie czasowe promocje online. Najczęściej dotyczą one piłki nożnej i tenisa. Jeśli więc lubisz także tego typu dyscypliny sportowe, to nie zaszkodzi skorzystać. Cyklicznie lub stale odbywające się promocje opisujemy poniżej.

Mistrzostwa Typerów

Ta promocja to całoroczny konkurs, w której nagradzane są osoby regularnie obstawiające u bukmachera zakłady. Fortuna chwali się, że co miesiąc wyłania nawet 3000 zwycięzców, którzy otrzymują atrakcyjne nagrody różniące się zależnie od odbywającego się akurat etapu. Żeby wziąć udział, koniecznie należy zapisać się do Fortuna Klub Plus i zgłosić swoje kupony do Mistrzostw.

Fortuna bonus typerow

Wygrać można w dwóch kategoriach: w rankingu ogólopolskim oraz rankingu w punkcie. W tym pierwszym biorą udział wszyscy gracze niezależnie od tego, w jaki sposób składają kupony. Drugi jest natomiast przeznaczony dla klientów obstawiających w poszczególnych punktach – w zasadzie jest to zbiór wielu osobnych rankingów. W każdym etapie obowiązują nieco inne zasady, ale w uproszczeniu zwycięzcy wyłaniani są na podstawie punktacji obliczanej jako suma kwot wygranej razy mnożnik danego etapu. Na przykład w określonym miesiącu może obowiązywać mnożnik x2 na zakłady na tenisa lub mnożnik x5 na zakłady AKO.

Jeśli chodzi o nagrody, dla przykładu podajemy te obowiązujące w czerwcu 2019 za zdobycie poszczególnych mecz w ogólnopolskim rankingu:

 1. Ekspres De’Longhi Primadonna
 2. Telefon Apple iPhone 8 64GB
 3. Konsola Sony PlayStation 4 Pro 1TB

Jak widać jest o co walczyć. Osoby z niższych miejsc mogą zdobyć między innymi karty podarunkowe do sklepów z elektroniką oraz duże sumy punktów FKP do wymiany na freebety czy ubezpieczone zakłady. W rankingach w punkcie nagrody to zwykle tylko punkty FKP.

Fortuna Klub Plus i e-Shop

Dużo już się naopowiadaliśmy o tych słynnych punktach FKP, więc warto by wreszcie ze szczegółami wyjaśnić, o co chodzi w zbieraniu wewnętrznej waluty bukmachera Fortuna. Klup Plus to wewnętrzny program lojalnościowy, do którego możesz zapisać się przez internet lub w punkcie, poprzez wypełnienie formularza.

Udział w nim zdecydowanie się opłaca, ponieważ klubowicze dostają punkty Fortuna Klub Plus (FKP) za każdy postawiony zakład. Każda dwuzłotówka na kuponie jest warta 1 punkt, a jednego dnia maksymalnie zgarnąć można za zakłady 300 pkt. Dodatkowe środki FKP można też oczywiście zdobyć na innych zasadach, chociażby wygrywając je w konkursach organizowanych przez bukmachera takich jak opisane powyżej Mistrzostwa Typerów.

Po co komu te punkty? Tutaj wchodzi e-Shop, bukmacherski sklepik, w którym za walutę FKP wykupisz atrakcyjne bonusy i freebety. Nie są one może najtańsze, ale skoro i tak byś obstawiał, to choćby powolutku warto sobie na nie zbierać. W końcu ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka.

Oto przykładowe ceny produktów do wykupienia w sklepie:

 • Zakład bez ryzyka do 100 zł – 8100 pkt.
 • Bonus 100% od wkładu do 50 zł – 750 pkt.

Sprawdź promocje w Fortunie!

Fortuna esport

U bukmachera Fortuna esport nie ma się źle, ale musimy przyznać, że oferta nie jest tak szeroka jak na niektórych bardziej zaangażowanych w temat polskich serwisach. Co do tego, jakie zakłady na esport oferuje bukmacher wypowiemy się jednak dokładniej w następnej sekcji. Jeśli chodzi natomiast o ogólną relację Fortuny ze sportami elektronicznymi, to trzeba wypowiedzieć się raczej pozytywnie.

Ten bukmacher jako drugi po STS zaangażował się w świat esportu, inwestując środki w drużynę AGO Esports. Przez 12 miesięcy od marca 2018 do marca 2019 Fortuna była jej oficjalnym sponsorem. Obecnie pałeczkę w ramach dwuletniego kontraktu przejął STS, który zdecydowanie mocniej angażuje się w świat esportu, ale Fortunę również trzeba docenić za wykazanie inicjatywy i finansowe wsparcie AGO Esports na przestrzeni roku.

Zakłady Fortuna

Przejdźmy do tego, jak u bukmachera Fortuna wygląda oferta w kwestii zakładów. W końcu właśnie to jest najważniejsze w tego rodzaju serwisie.

Fortuna esport

Fortuna esport

U bukmachera Fortuna esport nie jest jakoś specjalnie wyeksponowany. Żeby znaleźć go na liście dyscyplin, trzeba się trochę naszukać. Nie ma też osobnego interfejsu skoncentrowanego na sportach elektronicznych, tak jak ma to miejsce np. u konkurencyjnego bukmachera STS.

Jeśli chodzi o gry, na rozgrywki w których można obstawiać na Fortunie, to niestety sytuacja nie rysuje się zbyt kolorowo. Zazwyczaj dostępne są w zasadzie tylko dwie dyscypliny esportowe, czyli CS:GO i LOL, czasem pojawia się też DOTA 2. Jeżeli jesteś fanem tych gier lub jednej z nich, to prawdopodobnie oferta Fortuny zaspokoi Twoje potrzeby.

Rynki zakładów na mecze CS:GO i LOL są dosyć bogate, nie ma tutaj mowy o ograniczeniu do zwykłego “wygra drużyna A czy B?” (czyli zakłady 12). Można też obstawiać dokładny wynik w LOL-u czy zwycięzców poszczególnych map w CS:GO. Niestety póki co nie ma jednak tak różnorodnej oferty jak u wielu innych bukmacherów, którzy eksponują rynki na FIFA-ę, Fortnite i wiele innych gier. U Fortuny można się dobrze bawić, stawiając zakłady na esport, ale fan tematu nie czuje się tak dobrze zaopiekowany jak u konkurencji.

Fortuna pozostałe sporty

Jeżeli oprócz esportu lubisz także obstawiać inne dyscypliny, to u Fortuny na pewno będziesz się czuć dobrze. Wybór jest naprawdę spory zarówno jeśli chodzi o liczbę sportów, jak i rozgrywek w ramach poszczególnych dyscyplin. W kwestii piłki nożnej Fortuna sięga na przykład aż do czwartych lig polskich czy trzecich lig szwedzkich. Bogatą ofertę znajdziesz także w innych popularnych sportach jak tenis, siatkówka, żużel i hokej. Oprócz tego można obstawiać również mniej typowe dyscypliny, choćby futsal, lotki czy piłkę plażową. Zdarza się, że w tenisie stołowym czy squashu w danym momencie dostępne są na przykład tylko dwa mecze do obstawiania. Z jednej strony wydaje się to mało, ale z drugiej – miło, że bukmacher w ogóle ujmuje te niszowe dyscypliny w ofercie.

Fortuna zakłady pozasportowe

U tego buka obstawisz również zakłady niemające wiele wspólnego ze sportem. Dostępne są kategorie “Polityka”, “Społeczeństwo” i “Ciekawe”. Można postawić na przykład, która firma pierwsza wyśle człowieka na Marsa albo kto wygra wybory prezydenckie 2020 w Stanach Zjednoczonych.

Fortuna aplikacja

Fortuna aplikacja

Tutaj zaliczamy kategorię zdecydowanie na plus. Fortuna posiada dobrze zaprojektowaną aplikację na systemy Android i iOS, dzięki czemu praktycznie każdy użytkownik wygodnie skorzysta z usług serwisu na swoim urządzeniu mobilnym. Dla Windows Phone udostępniana jest mobilna wersja strony internetowej, która również pozwala bezproblemowo obstawiać i wykonywać wszystkie pozostałe czynności.

Aplikacja posiada między innymi poniższe funkcje:

 • Pełna oferta zakładów przedmeczowych i na żywo
 • Statystyki i match tracker dla meczów live
 • Live streaming
 • Szybkie płatności
 • Szybkie zakłady dwoma kliknięciami
 • Powiadomienia push

Płatności w Fortuna

Wypłacać pieniądze jak u każdego buka można jedynie na własne konto bankowe.

Wpłaty dokonasz natomiast przy pomocy następujących metod:

 • Wpłata gotówkowa w punkcie
 • Płatność kartą w punkcie
 • Przelew bankowy

Fortuna nie pobiera żadnych prowizji.

Fortuna i zakłady na esport – opinie

Fortuna to bukmacher na wysokim poziomie, który zapracował sobie na zaufanie użytkowników. Od wielu lat pozwala Polakom wygodnie stawiać zakłady. Niestety pod względem esportu oferta tego serwisu nie jest bardzo szeroka. Jeżeli Twoje ulubione gry to LOL i CS:GO, a do tego chętnie obstawiasz również inne dyscypliny, a nie tylko esport, Fortuna może być dobrym wyborem. Na plus przemawia także fakt, że ten bukmacher ma bardzo dużo punktów stacjonarnych. Jeśli jednak cenisz sobie różnorodność oferty esportowej, to Fortuna pozostawia trochę do życzenia.

Fortuna - esport jest dostępny!