Sprawdź, jak obstawiać LoL Worlds Pick’em!

Jeśli w jakimkolwiek stopniu interesuje Cię LoL, esport czy ogólnie gry komputerowe, to pewnie przynajmniej obiła Ci się o uszy nazwa “LoL World’s”. Przecież mowa o wydarzeniu, które dla fanów League of Legends jest równie ważne, co mistrzostwa świata dla miłośników futbolu! W tym artykule dowiesz się, jak grać w LoL Worlds Pick’em.

Jest już praktycznie tradycją, że co roku przed turniejem i w jego trakcie Riot Games, czyli twórca League of Legends, umożliwia użytkownikom typowanie tego, jak potoczą się wydarzenia na LoL World’s. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się, o co tutaj chodzi i jak obstawiać LoL Worlds Pick’em, żeby dostać atrakcyjne nagrody od Riot Games!

Co to jest Lol Worlds 2019 Pick’em?

Każdy sezon gry w League of Legends jest zwieńczony wielkim turniejem Season World Championship, zwanym także LoL World’s. Od 2014 roku Riot Games rokrocznie organizuje LoL World’s Pick’em, towarzyszące głównej imprezie wyzwanie, w ramach którego użytkownicy mogą typować, jaki będzie przebieg turnieju. Sprawdź, jak obstawiać LoL Worlds Pick’em. A po co w ogóle to robić?

Najlepsi typerzy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. W 2019 roku są to specjalna ikona Pick’em Poro, niebieska esencja i wartościowe skórki, w tym Ultimate Skins! Pamiętaj jednak, że Riot Games nie jest legalnym polskim bukmacherem. Pick’em działa na innych zasadach niż klasyczne portale bukmacherskie i nie jest objęty ustaleniami ustawy hazardowej. Na szczęście nie ryzykujesz własnymi pieniędzmi, bo zabawa jest darmowa. W przypadku poprawnego typowania można wygrać nie pieniądze, a przedmioty do wykorzystania w obrębie gry League of Legends. Musisz mieć jednak świadomość natury LoL Pick’em – to trochę taka szara strefa zakładów bukmacherskich.

Uwaga na betowanie skinami

Udział w Lol World’s Pick’em może mieć sens w sytuacji, jeżeli jesteś graczem LoL i chcesz wygrać dla siebie skórki lub niebieską esencję do wykorzystania w trakcie rozgrywki. Nie daj się jednak wkręcić w betowanie skinami, proceder oparty na fakcie, że skórki LoL czy CS:GO mają swoją wartość w prawdziwych pieniądzach. Może i tak jest, ale stawianie zakładów przy pomocy skórek nie jest legalne ani kontrolowane przez jakiekolwiek instytucje.

Po pierwsze, decydując się na betowanie skinami, nie miałbyś pewności, czy zainwestowane przez Ciebie skórki – czyli pieniędze – są bezpieczne. W każdej chwili mogą zniknąć, postawiony przez Ciebie zakład może też zostać nieuczciwie rozliczony. Po drugie, właściciele portali do obstawiania za skórki zezwalają na udział nieletnich w hazardzie. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule na temat betowania skinami i innych problemów esportu. Jeśli jesteś osobą pełnoletnią i chcesz obstawiać zakłady na LoL za prawdziwą kasę, wypróbuj jednego z legalnych polskich bukmacherów, na przykład STS albo LV BET.

LoL Pick'em

Kiedy i gdzie turniej Lol Worlds 2019 & Pick’em?

Już niedługo turniej, który wzbudzi największe esportowe emocje tego roku. Nie chcesz tego przegapić! Żeby wiedzieć, jak obstawiać LoL Worlds Pick’em, musisz także dowiedzieć się, kiedy w ogóle odbywa się zabawa.

Kiedy 2019 Season World Championship?

 • Data rozpoczęcia: 2 października 2019
 • Data zakończenia: 10 listopada 2019

W tym roku turniej odbywa się w Europie, a finały będą miały miejsce w Paryżu. Mecze będzie można śledzić na Twitchu.

Kiedy LoL Worlds 2019 Pick’em?

Kiedy i jak grać w LoL Worlds Pick’em? To proste. Obstawianie będzie się odbywało w dwóch turach: na fazę grupową i na fazę knockout.

 • Daty obstawiania fazy grupowej: Od 9 października 2019, 20:00 czasu polskiego do 11 października 2019, 20.00 czasu polskiego
 • Daty obstawiania fazy knockout: Od 21 października 2019, 20:00 czasu polskiego do 25 października 2019, 20.00 czasu polskiego

Jak grać w LoL Worlds Pick’em?

 1. Żeby móc wziąć udział w zabawie, musisz mieć konto League of Legends.
 2. Możesz wejść w interfejs gry przez tego linka lub po prostu logując się na swoje konto LoL i sprawdzając dostępne misje.
 3. Odbędą się dwie tury obstawiania – ich daty znajdziesz w sekcji powyżej! Nawet jeżeli nie pójdzie Ci w pierwszej turze, będziesz mógł spróbować swoich sił w drugiej.

Za sam udział w każdej z tur Riot Games przyzna Ci na konto LoL po 500 niebieskiej esencji. Łącznie możesz więc dostać jej 1000, nawet jeżeli nic nie uda Ci się wytypować poprawnie.

Jak obstawiać LoL Worlds Pick’em?

Żeby dobrze wypaść w klasyfikacji LoL Worlds 2019 Pick’em, musisz zorientować się w biorących udział w turnieju ekipach. Na Main Evencie Lol Worlds 2019 zamelduje się 16 ekip, ale tylko 8 z nim przejdzie do etapu knockout. Twoje zadanie to najpierw wytypować kolejność poszczególnych drużyn w grupach, a potem poprawnie ustawić drużyny w finałowej drabince. Kto odpadnie, a kto wygra cały turniej?

Koniecznie musisz więc zapoznać się z sylwetką wszystkich drużyn. Przyjrzyj się ich statystykom i formie. W szczególności zwróć uwagę na to, czy poszczególne ekipy już kiedyś ze sobą walczyły i jakie padły wtedy wyniki. Czy coś się od tamtego czasu zmieniło, czy może tendencja jest raczej podobna, więc poprzedni rezultat może się powtórzyć? Żeby naprawdę dobrze zrozumieć, jak grać w LoL Worlds Pick’em, warto też śledzić zapowiedzi i plotki w dniach przed rozpoczęciem turnieju.

Poświęć trochę uwagi przewidywaniom casterów i byłych zawodników, a także typerom i analistom, którzy zwykle mają cenne uwagi. Ostatecznie pamiętaj jednak, że Twoje typy to Twoja decyzja. Weź pod uwagę wszystkie zmienne i przeprowadź własną analizę!

To jak, już masz swoją diagnozę co do tego, jacy będą LoL Champions na 2019 rok? Pamiętaj, że Pick’em to jeszcze nie koniec świata. Przez cały rok możesz legalnie obstawiać mecze i turnieje League of Legends u polskich bukmacherów, którzy mają licencję na oferowanie zakładów. U nich Twoje pieniądze są bezpieczne, ponieważ trzymają się polskiego prawa, a do tego oferta jest dużo szersza niż na Pick’em, które obejmuje tylko jeden turniej.

STS

98/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 5 października, 2022
 • Potężna oferta na esport
 • Regularne bonusy i turnieje

STS kod promocyjny na ekstra bonus!

W STS esport jest bardzo ważną częścią oferty. Wykorzystaj więc kod promocyjny aby odebrać mega bonus sięgający do 1660 zł!

LV BET

80/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 5 października, 2022
 • Solidna baza zakładów na esport
 • Streaming esportu na żywo

LV BET kod promocyjny z bonusem

Podając w LV BET kod promocyjny dajesz sobie dodatkowy freebet, który możesz wykorzystać w całości na obstawianie esportu. A to świetny bukmacher, więc nie czekaj!