Typy esport – co to w ogóle znaczy i czy potrzebujesz ich, żeby z sukcesami obstawiać zakłady na sporty elektroniczne? Czytaj dalej, żeby wyrobić sobie podstawową opinię, a potem przejdź do poradników typowania najpopularniejszych gier komputerowych!

Typy – esport – bukmacherzy

A więc co to są typy na esport? Jeśli chodzi o esport, typy to w zasadzie to samo co w przypadku innych dyscyplin i kategorii zakładów, zatem na początek pozwolimy sobie udzielić ogólnego wyjaśnienia.

Typy to jedno z najpopularniejszych źródeł, których gracze używają, żeby pomóc sobie w decyzji, na co postawić kupon. W praktyce są to po prostu analizy, podpowiedzi i przewidywania pisane przez internautów na podstawie własnych przemyśleń. Każdy może tworzyć na dowolne wydarzenie typy – esport nie jest tu żadnym wyjątkiem.

  1. STS

    Bonus powitalny 1500 zł + 140 zł zakład bez ryzyka + 60 zł ekstra
    • 18+ | Obowiązuje regulamin
    1. depozyt 100% do 300 zł: x2 po 1.91; 2. depozyt 50% do 500 zł: x2 po 1.91; 3. depozyt 50% do 700 zł: x2 po 1.91; ZBR 140 zł: x2 po 1.91; Bonus 60 zł: x2 po 1.91 Pełen reg
  2. LV BET

    20 zł freebet + depozytowe do 3000 zł + cashback 333 zł + 14%
    • 18+ | Obowiązuje regulamin
    freebet 20 zł: wygrana x2 po kursie 2.00; bonus 100%: depozyt + bonus x4 po kursie 1.75; bonus 50%: depozyt + bonus x3 po kursie 1.75; cashback 333 zł: zwrot x1 na kursie 1.75; 33 dni +14%: brak obrotu! Pełen reg
  3. Superbet

    Bonusy 3700 zł + freebety 54 zł
    • 18+ | Obowiązuje regulamin
    freebet 34 zł: bez obrotu; bonus 20 zł: bez obrotu; bonusy 100% i cashback: x2 Pełen reg
  4. Betfan

    Bonus powitalny 200% do 300 zł
    • 18+ | Obowiązuje regulamin
    200% do 300 zł: obrót bonusem x1 na AKO, min. 2 zdarzenia, kurs łączny min. 3.00 Pełen reg
  5. Fortuna

    30 zł za darmo + bez ryzyka do 600 zł
    • 18+ | Obowiązuje regulamin
    cashback 600 zł: x1; 20 zł free (FKP): brak obrotu; 10 zł free (FKP): brak obrotu! Pełen reg

Typowe typy – esport i nie tylko

typy esport

Jak wyglądają takie podpowiedzi? Zazwyczaj zawierają one informację co do tego, jakiego dotyczą wydarzenia, rynek, który został przeanalizowany przez autora, wybraną selekcję, kurs i oczywiście uzasadnienie. Co bardziej zaangażowani typerzy często zamieszczają też tak zwaną jednostkę.

Na podstawie informacji o jednostce możesz wywnioskować, jak mocno przekonany co do swojego typu jest autor. Jednostka może wynosić dla każdego obstawiającego inną kwotę, jest to po prostu wartość “typowego kuponu”. Jeżeli autor sugeruje postawienie dwóch jednostek, to jest mocno przekonany co do swojego typu, jeśli natomiast opatrzył analizę sugestią postawienia “połówki” – prawdopodobnie ma świadomość, że kupon jest ponadprzeciętnie ryzykowny.

Najlepszy bukmacher na esport i typy

sts zaklady na esport

Gdy znajdziesz już napisane przez kogoś pod kątem wydarzeń esport typy, będziesz potrzebować jeszcze miejsca, gdzie mógłbyś postawić kupon! Z naszej strony w szczególności polecamy trzech bukmacherów, którzy od dawna stają na wysokości zadania i dostarczają wysokiej jakości ofertę dla fanów sportów elektronicznych.

Na pierwszy ogień najpopularniejszy buk w Polsce – pewnie już wiesz, o kim mowa! Zakłady na esport w STS to na krajowym rynku wyznacznik jakości. U tego bukmachera znajdziesz szeroką ofertę zakładów i bonusów, a to wszystko w bardzo wygodnym interfejsie oddzielającym esport od pozostałych dyscyplin. Na STS można oglądać transmisje z najważniejszych wydarzeń esportowych. Regularnie organizowane są też konkursy i akcje promocyjne dla fanów tematu.

Kolejny poważny kandydat to Fortuna – zakłady na esport u tego buka również stoją na wysokim poziomie. Obstawianie jest co prawda trochę mniej wygodne niż na STS, bo dla graczy nie przygotowano osobnego interfejsu przeznaczonego tylko pod kątem esportu, ale sama oferta powinna zaspokoić potrzeby większości użytkowników. Do wyboru jest sporo rynków, czasami pojawiają się także promocje i specjalne akcje organizowane w związku z najważniejszymi wydarzeniami esportowymi. Można również oglądać transmisje LIVE.

Jeśli chodzi o esport, bukmacher, który mocno się na nim koncentruje to również LV BET. Zakłady na sporty elektroniczne są ważną częścią jego oferty i podobnie jak na STS zostały oddzielone od pozostałych dyscyplin. Oferta zakładów jest szeroka i można oglądać transmisje na żywo – nawet bez zalogowania się, co nie jest możliwe np. na Fortunie. Na LV BET regularnie pojawiają się promocje powiązane z esportem, na przykład cashbacki. Fani sportów elektronicznym nie mają tam na co narzekać!

Typy esport – analiza źródeł i weryfikacja

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych dyscyplin, stawiane na esport zakłady nigdy nie są pewne – a jeśli ktoś próbuje Ci wmówić, że mogą takie być, to po prostu kłamie. W szczególności w przypadku typów!

Niektórzy typerzy lubią udawać, że są wszechwiedzącymi geniuszami analizy albo wręcz że posiadają dostęp do wiedzy tajemnej dla insiderów. Już nie wspominając o spryciarzach, którzy utrzymują, że jakiś mecz jest ustawiony. Na początek tej sekcji przedstawiliśmy trochę katastrofalną wizję typera, ale to po to, żebyś wiedział, jakich gagatków wystrzegać się jak ognia.

Po co więc w ogóle korzystać z typów? W jaki sposób je traktować, skoro nie jak wyrocznię? I jak rozpoznać typera, któremu warto w ogóle poświęcić uwagę?

Tyle pytań – udzielmy więc odpowiedzi.

Typy esport – jaką mają wartość?

Typy – esport, piłka nożna czy bierki – powinny być dla Ciebie źródłem informacji i analiz, które zawsze będziesz traktować w odpowiednio krytyczny sposób. Musisz pamiętać, że owszem, mogą Ci one pomóc, ale są jednak tworzone przez ludzi takich samych jak Ty. Typer może mieć od Ciebie większą wiedzę, lepiej analizować statystyki albo wpaść na trop, który Ci umknął, ale niezależnie od doświadczenia nie jest on nieomylny! A obstawiając zakład, ryzykujesz przecież własnymi pieniędzmi, więc… pamiętaj po prostu, aby zawsze mieć to na uwadze i ponosić sam przed sobą odpowiedzialność za to, jaką podejmujesz decyzję przy puszczaniu kuponu.

Typy esport – po czym poznać ich wartość?

Jeśli chcesz stawiać na esport zakłady przy pomocy typów, to musisz się nauczyć, na jakiej podstawie najlepiej ocenić ich wartość. Oto podstawowe kwestie, na które warto zwrócić uwagę:

  • Czy dotychczas typer jest “na plusie”? Jeśli korzystasz ze specjalistycznego portalu przeznaczonego do publikacji typów, taka informacja powinna być publicznie dostępna. Raczej nie warto przesadnie ufać pomysłom typerów, którzy są “na minusie” – w końcu tracenie pieniędzy to nie jest coś, na czym warto by się wzorować, no chyba że akurat tak lubisz, nie oceniamy!
  • Jeśli typer ogólnie wychodzi na plus, to… od jak dawna? Osiągnięcie dodatniego bilansu w perspektywie tygodnia czy miesiąca może wynikać po prostu ze szczęścia. Jeżeli jednak dany typer jest aktywny od wielu lat i cały czas utrzymuje dobre statystyki, to najwidoczniej rzeczywiście warto wziąć pod uwagę jego opinię na temat nadchodzących wydarzeń esportowych.
  • Jakie typer ma podejście do swoich umiejętności? O tym już wspomnieliśmy, więc będzie krótko – im bardziej zadufany w sobie jest autor typów, tym bardziej powinieneś patrzeć na jego pomysły z przymrużeniem oka. Najlepsi typerzy mają świadomość, że nie zawsze uda im się przewidzieć wynik. Osoby, które poważnie podchodzą do tematu chcą po prostu wychodzić na plus w długiej perspektywie, a nie zaklinać rzeczywistość i udawać jasnowidzów.
  • Czy typer próbuje Ci coś sprzedać? Niektórzy publikują darmowe typy tylko po to, żeby przekonać użytkowników do zapłaty za abonament na płatne podpowiedzi. Nie polecamy angażowania się w ofertę takich typerów. Bardzo łatwo, żeby zostać oszukanym, a jeżeli dasz komuś pieniądze za typy, to wystartujesz obstawianie na sporym minusie z samego względu na to, że uiściłeś opłatę!

Gry w kategorii esport a typy. Czy obstawianie każdej gry jest takie samo?

Typy na esport to bardzo szeroka kategoria. To trochę jakby mówić o “typach na sport” i udawać, że tenis, piłka nożna i skoki narciarskie działają na tej samej zasadzie. Cóż, wiadomo, że istnieją pomiędzy nimi pewne podobieństwa, ale… Jeśli chcesz obstawiać poszczególne dyscypliny z sukcesami, to musisz jednak posiadać nieco głębszą wiedzę konkretnie na ich temat. Podobnie jest oczywiście w esporcie, w końcu Counter Strike działa na zupełnie innej zasadzie niż FIFA.

Na szczęście na naszej stronie znajdziesz sporo materiałów, które zagłębiają się w poszczególne gry na dużo bardziej szczegółowym poziomie!

Esport typy na CS:GO

LV BET counter strike live

Counter Strike: Global Offensive to najpopularniejsza strzelanka jeśli chodzi o esport, typy na tę grę są więc szeroko dostępne w internecie. Ze względu na jej charakterystykę możesz przygotować się, że znajdziesz analizy dotyczące nie tylko potencjalnych wyników całego meczu, ale również zakładów na poszczególne mapy. Ważną statystyką w CS jest również liczba zabójstw dokonana przez członków drużyny. Jeśli interesuje Cię obstawianie meczy CS:GO, zapraszamy do artykułu na ten temat!

Esport typy na League of Legends

League of Legends to najpopularniejsza na świecie gra typu MOBA i typy na esport często dotyczą meczów rozgrywanych właśnie w LoL. Żeby dobrze zrozumieć typy wystawiane na tę pozycję, musisz zrozumieć mechanikę, którą się ona kieruje. O ile strzelanka czy gra piłkarska jest intuicyjnie zrozumiała nawet dla osoby nowej w temacie esportu, o tyle z MOBA sprawa wygląda trochę inaczej. Słówa takie jak “Nexus”, “stwór”, “mid” czy “jungler” powinny być dla Ciebie zrozumiałe, bo inaczej możesz poczuć zagubienie! Na dobry początek możesz przeczytać nasz artykuł o zakładach bukmacherskich na League of Legends.

Esport typy na Dota 2

Dota 2 to ważny konkurent League of Legends. MIędzy tymi grami istnieją oczywiście różnice, ale ogólne zasady ich działania są dość podobne, więc jeśli rozumiesz LoL, to prawdopodobnie szybko załapiesz też typy na Dota 2 – i vice versa. Sprawdź nasz artykuł o zakładach na Dota 2, żeby dowiedzieć się więcej i przygotować się na analizowanie typów na tę grę!

Esport typy na FIFA

Jeśli obstawiałeś kiedyś klasyczną piłkę nożną, to na pewno będą dla Ciebie bardzo zrozumiałe wystawiane na grę FIFA typy. Esport jest tu naprawdę podobny do tradycyjnego sportu, bo FIFA polega w końcu na względnie realistycznej symulacji prawdziwego futbolu. Podejście typerów jest oczywiście trochę inne, bo nie ma chociażby możliwości, żeby wirtualny gracz uległ kontuzji podczas rozgrzewki albo żeby wirtualny sędzia zagapił się i nie odgwizdał karnego… Same zasady gry dobrze odwzorowują jednak te znane z rzeczywistych piłkarskich boisk, więc jeśli chcesz dobrze zrozumieć typy na FIFĘ, możesz zacząć od zapoznania się z podstawową wiedzą na temat futbolu ogółem.

Bukmacherzy wspierają esport!

Wielu buków działających na polskim rynku wspiera esport nie tylko poprzez oferowanie zakładów – sponsorują oni również drużyny i organizacje związane z elektronicznymi sportami. Jakieś przykłady? STS wspiera na przykład turniej Esport Tour PRO, LV BET jest oficjalnym sponsorem organizacji Anonymo Esports. Fortuna miała natomiast w przeszłości umowę z AGO Esports, które później przeszło pod egidę STS.

Jak zapewne sobie wyobrażasz, sytuacja jest w sponsoringu dynamiczna, ponieważ nowe umowy są zwykle podpisywane co sezon, a bukmacherzy często “podbierają” sobie nawzajem poszczególne drużyny. Możesz być jednak pewien, że wszystkie portale, które poleciliśmy Ci w tym artykule traktują esport poważnie i wspierają go środkami pieniężnymi!

Jak i gdzie wykorzystywać typy pod esport?

To co, jesteś już gotowy, żeby obstawiać esport? Bukmacher wybrany? Mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu już rozumiesz, co mogą Ci dać typy… ale również to, czym grozi nadmierne zawierzanie ich autorom. Na zakończenie powtórzymy najważniejszy wniosek. Typy to cenne źródło informacji, które może Ci pomóc w obstawianiu udanych kuponów, ale musisz pamiętać, że odpowiedzialność za każdy postawiony zakład spoczywa na Tobie, a nie na autorze podpowiedzi, którą znalazłeś w internecie!