STS

STS
98/100
 • Potężna oferta na esport
 • Regularne bonusy i turnieje
 • Wspiera polski esport
STS kod promocyjny na ekstra bonus!
W STS esport jest bardzo ważną częścią oferty. Wykorzystaj więc kod promocyjny aby odebrać mega bonus sięgający do 1660 zł!

Superbet

Superbet
77/100
 • Bogara oferta zakładów na esport
 • Streaming esport na żywo
 • Wiele okazji do wykorzystania promocji
Superbet kod promocyjny i bonusy
W Superbet kod promocyjny daje więcej bonusów, a tym samym więcej okazji do obstawiania esportu! Bierz nawet 1554 zł na start!

Fortuna

Fortuna
72/100
 • Mnóstwo rynków zakładów na esport
 • Strefa Typera
 • Zróżnicowany pakiet powitalny
Fortuna kod promocyjny z bonusem
U bukmachera kod promocyjny przysparza wielu radości, ale największa jest chyba taka, że cały bonus na start możesz przeznaczyć na esport - a zakłady robią wrażenie!

W 2020 roku na rynku pojawił się kolejny wielki gracz na scenie esportu. Jest to nowe dzieło firmy Riot Games. Jeżeli zamiast grać wolisz obstawiać, to jest dobra wiadomość: w kwestii Valorant zakłady bukmacherskie u operatorów w Polsce wciąż się rozwijają.

Valorant zakłady bukmacherskie na 2022 rok

Gra Valorant to klasyczna pierwszoosobowa strzelanka. Jeżeli w przeszłości obstawiałeś mecze Counter-Strike: Global Offensive, poczujesz się jak w domu. Jeżeli jednak nie miałeś tej przyjemności – nic straconego. Zaraz udowodnimy Ci, jak łatwo rozpocząć zakłady na esport!

Valorant bukmacher 2022

Valorant bukmacherOfertaPostaw!
STSBonusy do 1660 zł

Kod promocyjny: MAXBONUS

SuperbetBonusy do 1554 zł

Kod promocyjny: MAXBONUS

FortunaBonusy do 2720 zł
Kod promocyjny: MEGABONUS
LV BETBonusy do 3353 zł
Kod promocyjny: MAXPROMO
BetFanBonusy do 1660 zł
Kod promocyjny: MAXPROMO

Valorant zakłady bukmacherskie – od czego zacząć?

W kontekście Valorant bukmacherzy dają sporo możliwości. Ale o co właściwie chodzi w całej rozgrywce? Cóż, założenia są proste jak zęby prezenterów telewizyjnych. Mamy tu dwie grupy, każda po pięciu członków. Celem rozgrywki jest przetrwanie 13 rund, a zwycięstwo osiągnąć można poprzez eliminacje drużyny przeciwnej bądź osiągnięcia celu związanego z tzw. spikiem, czyli bombą. Drużyna Atakujących ową bombę podkłada, zaś Broniący… cóż, bronią teren, by do podłożenia ładunku – lub co gorsza, eksplozji – nie doszło. Rzecz jasna, każdy z bohaterów (tak zwanych Agentów) ma specjalne, indywidualne moce, ale to już temat na osobny artykuł. Co jest zatem najważniejsze? Że obstawiając na Valorant zakłady bukmacherskie nie różnią się zanadto od tego, co znamy od innych reprezentantów esportu. Oraz to, że typowanie meczów Valoranta jest nie tylko proste, ale i bardzo przyjemne. Gotowy? To zaczynamy!

Valorant zakłady bukmacherskie Fortuna

Typowanie Valoranta: dostępne rynki do obstawiania

W przypadku Valorant bukmacher w Polsce ma spore pole do manewru. Jest to pozycja wciąż świeża, ale jednocześnie licznie reprezentowana – szybko zdobyła serca graczy. Dlatego też operatorzy nad Wisłą starają się jak najmocniej urozmaicać serwowane dla gry Valorant typy. Poza klasycznym wytypowanie zwycięskiej drużyny możemy wytypować handicapy, dokładny wynik, zwycięzcę danej mapy, liczbę map w rozgrywce lub zgadnąć, czy teoretycznie słabsza drużyna “urwie” rywalowi choć jedną z map.

Zwycięzca meczu

Jeśli chodzi o obstawianie Valoranta, to najprostsza z możliwych opcji. Grają ze sobą dwie drużyny, a Ty musisz zadecydować, która z pojedynku wyjdzie zwycięsko. Pamiętaj, że aby triumfować w tej grze, drużyna musi wygrać dwie mapy. Nie ma tu też tak zwanych przewag. Mecz może zatem zakończyć się wynikiem 2:0 lub 2:1.

Handicap

I w ten oto sposób płynnie przechodzimy do idei handicapu. W przypadku Valorant zakłady bukmacherskie tego typu mogą dotyczyć dwóch kwestii: map i rund. Tu zagrać musi Twoja zdolność do analizy i indywidualne przeczucie. W przypadku starcia dwóch wyrównanych ekip możesz założyć, że żadna z nich nie zdoła sięgnąć po zwycięstwo już po dwóch rundach. Ale co, jeśli jesteś przekonany, iż jedna z nich będzie tego dnia lepsza? Możesz wytypować handicap map -1,5. Oznacza to, że wytypowany przez Ciebie faworyt wygra starcie w dwóch mapach. Przy tupowaniu Valorant bukmacher pozwala też czasem obstawić handicap dotyczący rund. Aby wygrać, drużyna musi zwyciężyć w aż 13 rundach. Czy zmiecie swego rywala z powierzchni ziemi i dokona tego w kilkunastu rundach? A może przeciwnik mocno się postawi i konieczne będzie rozegranie ponad dwudziestu starć? Tego rodzaju typowanie Valoranta jest niełatwe, ale i wiąże się z większymi kursami proponowanymi przez operatorów.

Dokładny wynik

Pamiętasz, ile map musi wygrać drużyna, by cieszyć się ze zwycięstwa w meczu? Tak, dokładnie dwie. Przy tym pamiętaj, że w Valorant nie obowiązują zasady znane choćby z siatkówki. Jeżeli po pierwszych dwóch rundach widnieje rezultat 1:1, następna runda będzie decydująca. Dlatego w Valorant zakłady tego typu nie jest zbyt rozbudowane. Pierwsza drużyna może wygrać 2:0 lub 2:1, podobnie jak druga. Jeżeli chcesz z nich korzystać, znów przydatna okaże się analiza. Jak funkcjonują ze sobą członkowie drużyny? Czy jej Sage jest w stanie w czasie rzeczywistym ożywiać partnerów, czy może Jett przeciwnika nie pozwoli na to swoimi agresywnymi szarżami? Rozgrywka do trzech rund jest niezwykle intensywna i budzi ogrom emocji. A czyż nie dlatego ubóstwiamy obstawianie spotkań sportu elektronicznego?

Zwycięzca mapy

Obstawiając mecze w Valorant musimy też zwrócić uwagę na rodzaj mapy. Twórcy gry postarali się, by każda z dostępnych plansz – w momencie premiery było ich trzy, później dodano kolejne cztery – różniła się od siebie. Jaki ma to cel, zapytasz? Otóż w założeniu w Valorant, typy powinny mieć podstawę w znajomości taktyki. Każda z map wymaga nieco innej strategii czy doboru Agenta. Jak dobrze czuje się świetny gracz w niecodziennej dla siebie roli? Różne konfiguracje graczy i map mogą sprawić, że nagle faworytem do wygrania w konkretnej lokacji stanie się zespół pełniący rolę underdoga. I tak, może przegra pozostałe dwie rundy, a co za tym idzie, mecz. Ale co wygrałeś na poprawnym wytypowaniu go w roli triumfatora mapy, to Twoje!

Zespół wygra min. jedną mapę

W Valorant typy tego rodzaju są bardzo popularne i opierają się niejako na podobnych zasadach, co te w poprzednim akapicie. Ale nie tylko. Pamiętajmy, że “sport” w nazwie “esport” nie stoi tam tylko przez przypadek. Jeśli chodzi o Valorant, bukmacher jest świadomy, że pewne zasady dotyczące sportu rzeczywistego również tu obowiązują. Jeżeli zatem mierzą się dwie fantastyczne drużyny, zbliżone do siebie poziomem, szanse na zwycięstwo jednej z nich do zera są znikome. Rzecz jasna, im mniejsza różnica jakości w obu drużynach, tym i kurs staje się mniejszy. Sztuką jest zatem poszukać niespodzianki w starciu, które zdaje się mieć z góry ustalony przebieg.

Suma map

Jeżeli doczytałeś wszystko do tego momentu, możemy założyć, że już wiesz, na czym polega ten rodzaj obstawiania. W Valorant zasady gry zakładają, iż obie drużyny mogą rozegrać dwie lub trzy mapy w rozgrywce – aż jedna z ekip nie wygra dwa razy. Ten rodzaj zakładów jest zatem banalnie prosty: albo w meczu będzie więcej, albo mniej niż 2,5 mapy.

Valorant typy STS

Obstawiać przedmeczowo, czy na żywo?

Typowanie Valoranta można podzielić na dwie najważniejsze kategorie – obstawianie przed meczem i w jego trakcie. Tak, jak i w zwyczajnym sporcie, tak i w esporcie, każdy z tych rodzajów zakładów ma swoje plusy i minusy. Obstawiając przed meczem masz więcej czasu na analizę, przez co twój kupon jest bardziej przemyślany. Z drugiej strony jednak, sytuacje na wirtualnym polu bitwy zmieniają się, jak w kalejdoskopie i nie wszystko można przewidzieć przed startem rozgrywki. Jeżeli oglądając spotkanie widzisz, iż jeden zespół (bądź jego członek) znajduje się w wyraźnie słabszej formie niż zwykle, warto jak najszybciej zareagować, stawiając na przeciwnika. Minusem gry na żywo są stale zmieniające się kursy i konieczność szybkiego podejmowania decyzji. To jednak cecha gier takich, jak Valorant. Esport zjednał sobie miliony fanów właśnie dzięki niezwykłej intensywności i konieczności błyskawicznego reagowania – zarówno pośród graczy, jak i typerów.

Jak postawić zakład na Valorant?

W przypadku Valorant, zakłady bukmacherskie zazwyczaj łatwo odnaleźć na stronie operatora. Wystarczy, że wejdziemy w zakładkę dotyczącą esportu, a część bukmacherów ma nawet osobną podstronę dla tej kategorii – a mecz dotyczące gry od Riot Games dostępne będą jako jedne z pierwszych od góry. Następnie pozostaje nam już tylko wybrać odpowiedni turniej, po czym obstawić wybrane przez siebie zdarzenie.

Valorant zakłady bukmacherskie – którego bukmachera wybrać?

Valorant swoją premierę miał w 2020 roku, ale już stał się jednym z wielkich i możnych świata esportu. Nic zatem dziwnego, że w Polsce niemal każdy bukmacher ma w swojej ofercie mecze i turnieje tejże gry. Warto zatem, byś pomyślał o założeniu konta u kilku różnych operatorów, a dzieje się tak z prostej przyczyny. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnego sportu, bukmacherzy walczą między sobą o jak najkorzystniejszą dla klienta ofertę. Czasem lepszy kurs na interesujące Cię wydarzenie będzie miał STS, czasami Fortuna, a kiedy indziej Superbet. Czyż nie lepiej mieć możliwość wybrania oferty, która potencjalnie gwarantuje Ci największy przychód? Tak właśnie myśleliśmy.

Obstawianie Valoranta w STS

STS
98/100
 • Potężna oferta na esport
 • Regularne bonusy i turnieje
 • Wspiera polski esport
STS kod promocyjny na ekstra bonus!
W STS esport jest bardzo ważną częścią oferty. Wykorzystaj więc kod promocyjny aby odebrać mega bonus sięgający do 1660 zł!

Oferta STS dotycząca Valoranta jest jedną z najlepszych na polskim rynku. Masz do dyspozycji nawet dziesięć turniejów naraz, spośród których możesz wybrać najbardziej interesujące cię wydarzenie. Do tego najważniejsze rozgrywki są stale rozwijane i pozwalają obstawić znacznie więcej niż tylko ostateczny wynik starcia.

Typowanie Valoranta w Superbet

Superbet
77/100
 • Bogara oferta zakładów na esport
 • Streaming esport na żywo
 • Wiele okazji do wykorzystania promocji
Superbet kod promocyjny i bonusy
W Superbet kod promocyjny daje więcej bonusów, a tym samym więcej okazji do obstawiania esportu! Bierz nawet 1554 zł na start!

Na ten moment oferta Superbet nie zawiera rozgrywek Valoranta. Bukmacher ten ma jednak postępowe podejście do esportu i już możesz obstawiać u niego mecze innych gier. Rzecz jasna, gdy tylko dojdzie do połączenia na linii Valorant-bukmacher, damy Ci znać!

Zakłady na Valorant w Fortunie

Fortuna
72/100
 • Mnóstwo rynków zakładów na esport
 • Strefa Typera
 • Zróżnicowany pakiet powitalny
Fortuna kod promocyjny z bonusem
U bukmachera kod promocyjny przysparza wielu radości, ale największa jest chyba taka, że cały bonus na start możesz przeznaczyć na esport – a zakłady robią wrażenie!

Oferta esport w Fortunie jest jedną z bogatszych na polskim rynku bukmacherskim. Możemy tu postawić mecze Valorant w co najmniej kilku turniejach dziennie. Poza Valorant, zakłady bukmacherskie na esport w Fortunie zawierają też rozgrywki w Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, DOTA 2 czy Rainbow Six.

Typowanie Valoranta w LV BET

LV BET
80/100
 • Solidna baza zakładów na esport
 • Streaming esportu na żywo
 • Mnóstwo bonusów i turniejów esportowych
LV BET kod promocyjny z bonusem
Podając w LV BET kod promocyjny dajesz sobie dodatkowy freebet, który możesz wykorzystać w całości na obstawianie esportu. A to świetny bukmacher, więc nie czekaj!

Obstawianie esportu w LV BET to czysta przyjemność. Chcąc odnaleźć typy na Valorant, musimy wejść w podstronę dedykowaną tej grze. Po kliknięciu będziemy mogli wybrać kraj, w którym odbywają się interesujące nas rozgrywki. Całość jest niezwykle przejrzysta, a liczba zdarzeń możliwych do typowania w obrębie każdego z meczów robi wrażenie.

Zakłady na LoL w BetFan

Betfan
74/100
 • Mocarna dawka zakładów na esport
 • Oferta Esport TV
 • Bet Builder – zbuduj sobie zakład!
BetFan kod promocyjny z bonusem
Wykorzystaj w BetFan kod promocyjny i podbij swój pakiet bonusowy. Potem już tylko stawiaj zakłady na esport jak prawdziwy profi!

Zakłady na esport w BetFan nie zawierają niestety oferty dotyczącej Valorant. Bukmacher ten gwarantuje nam jednak mnóstwo wydarzeń związanych z takimi grami, jak Counter Strike, League of Legends, DOTA 2 czy StarCraft. Jeżeli operator zdecyduje się na dotyczące Valorant typy, z pewnością Ci o tym doniesiemy!

Jak skutecznie obstawiać mecze Valorant?

Analiza przeciwników

Zanim zdecydujesz się typować, poznaj najlepszych graczy Valorant. Zakłady bukmacherskie często decydowane są przez pierwiastek szczęścia, ale konkretna analiza zwiększa Twoje szanse na sukces. W jakiej formie są gracze z drużyn, których mecz chcesz postawić? Czy dobrze czują się pod presją? A może “nie leży” im któraś z map? Odpowiedz sobie na te pytania, zanim postawisz pierwszy zakład.

Korzystaj z ofert na żywo

Mecze rozgrywane na żywo toczone są w wysokim tempie. To zarówno zaleta, jak i wada. Jeżeli dobrze odczytujesz przebieg spotkania, jesteś w stanie przewidzieć, czy przegrywającą drużynę stać na odrobienie strat, czy też prowadzący są w takim sztosie, że ich przewaga jeszcze wzrośnie. To ważne, bo kursy w zakładach live są zwykle bardziej kuszące niż te dostępne przed rozpoczęciem spotkania.

Valorant bukmacher LV BET

Najgorsze typy na Valorant, czyli jak NIE obstawiać

Dając ofertę na mecze Valorant, bukmacher również chce zarobić. Pamiętaj o tym, bo choć nieraz wyższy kurs kusi większą wygraną, jest on tak wysoki z konkretnego powodu. Operator uważa, że dana drużyna ma niewielkie szanse na zwycięstwo. Jeśli jego przepowiednia się sprawdzi, to on zainkasuje postawione przez Ciebie pieniądze. Dopóki nie poczujesz się w świecie Valorant pewnie na tyle, że będziesz znał interesujące Cię drużyny, korzystaj z doświadczenia innych – w tym również bukmacherów.

Uzależnienie od hazardu i/lub gier komputerowych – tu szukaj pomocy

Tego typu uzależnienie to poważna jednostka chorobowa. Jeżeli chcesz dowiedzieć się na jej temat więcej, odwiedź Instytut Psychologii Zdrowia PTP. Jeśli podejrzewasz swego znajomego o takie uzależnienie lub sam potrzebujesz pomocy, zadzwoń na infolinię dla osób uzależnionych: 881 488 990. Pomoc hazardzistom niosą też anonimowi hazardziści, a także projekt Postaw na siebie.